Aktywność fizyczna a zdrowie

Już od kilku dziesięcioleci aktywność fizyczna Polaków jest przedmiotem gorących dyskusji, wnioski z nich płynące nie nastrajają przy tym optymistycznie. Osoby, które przyglądają się naszym rodakom z niepokojem obserwują między innymi wzrost odsetka osób otyłych, obawy budzi zaś i to, że problem ten staje się coraz bardziej powszechny i współcześnie zmagają się z nim zarówno osoby młode, jak i te, które zbliżają się do jesieni życia. Ćwiczymy coraz mniej zapominając o zasadzie regularności, coraz częściej zapominamy przy tym również, że aktywność fizyczna ma ogromny wpływ nie tylko na nasz wygląd fizyczny, ale również na nasze zdrowie. Borykamy się z coraz poważniejszym problemem, warto więc przypomnieć, dlaczego warto wstać z fotela i zainteresować się ćwiczeniami.

Dlaczego nie warto zapominać o aktywności fizycznej? Na pierwszy plan wysuwa się to, że pomaga ona w utrzymaniu właściwej wagi ciała ta zaś jest pożądana nie tylko dlatego, że przywiązujemy dużą wagę do naszego wyglądu i chcemy podobać się innym osobom. Nadwaga i otyłość stanowią ogromne obciążenie dla całego naszego organizmu, wpływają negatywnie na pracę wszystkich jego organów i przyczyniają się do tego, że szereg chorób ma zdecydowanie bardziej gwałtowny ;przebieg. Zalecenie dotyczące zrzucenia zbędnych kilogramów to jedna z pierwszych sugestii wysuwanych przez lekarzy, już choćby z tego powodu warto więc, poprzez ćwiczenia, ograniczać tkankę tłuszczową.

Mówiąc o wpływie aktywności fizycznej na nasze zdrowie nie możemy zapomnieć również o tym, że pozwala nam ona na utrzymanie dobrej kondycji. Ćwicząc mniej się męczymy, możemy więc dłużej cieszyć się pełnią życia. Jest to ważne zwłaszcza wówczas, gdy nasz organizm zaczyna się starzeć, aktywność fizyczna daje mu bowiem więcej sił.