Pokrzywa - antybiotyk prosto z natury

2018-01-07

Pokrzywa nazywana jest często naturalnym antybiotykiem, ponieważ posiada bardzo wiele właściwości, pomagających leczyć różne schorzenia.

Można powiedzieć, że herbata z pokrzywy jest dobra na wszystko. Począwszy od skóry głowy, twarzy, poprzez gardło, żołądek, trzustkę, wątrobę, nerki, aż po paznokcie u stóp. Jak to możliwe?

Napar z pokrzywy ma właściwości bakteriobójcze, dlatego może być stosowany do płukania jamy ustnej oraz przemywania twarzy z problemami skórnymi takimi jak trądzik czy ropnie.

Ponadto, regularnie pita herbata pokrzywowa pomaga w walce z kamicą nerkową. Pokrzywa ma właściwości moczopędne, dzięki czemu wypłukuje złogi z nerek oraz toksyny z organizmu, tym samym wspierając poprawną pracę trzustki, wątroby oraz żołądka.

Witaminy zawarte w pokrzywie, takie jak witamina C, K czy B, a także składniki mineralne takie jak krzem, fosfor czy wapń, pozytywnie wpływają na kondycję skóry, włosów oraz paznokci.

Herbata z pokrzywy wspomaga przemianę materii oraz zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie, dzięki czemu jest bardzo pomocna dla osób walczących z nadwagą.

Napar z pokrzywy można również stosować na skórę głowy oraz włosy, jest on pomocny w walce z chorobami skórnymi, takimi jak łupież czy łuszczyca.

Picie herbaty pokrzywowej wspiera również odporność oraz dobre samopoczucie, dlatego zalecane jest szczególnie w okresach przesilenia wiosennego, kiedy organizm potrzebuje dodatkowej dawki witamin i minerałów.