Tonik do twarzy - wzmacnia ochronę skóry

2017-10-27

Oczywiste jest, że twarz to część ciała, o którą należy szczególnie dbać chcąc wyglądać atrakcyjnie. Jest swoistą wizytówką, która mówi o danej osobie najwięcej. Atrakcyjna i ładnie zadbana twarz ułatwia nawiązywanie kontaktów i zwiększa pewność siebie. Sprawdźmy, jak skutecznie zadbać o skórę twarzy. 

Zadbaj o właściwą ochronę


Skóra twarzy, jako części ciała, która jest nieustannie odsłonięta, jest wyjątkowo zagrożona możliwością wchłaniania zanieczyszczeń i bakterii, co w efekcie końcowym może prowadzić do wielu nieprzyjemnych i nieatrakcyjnych problemów dermatologicznych. Naturalną barierę ochronną twarzy stanowi jej kwaśny odczyn. Jednak niektóre kosmetyki do pielęgnacji twarzy przyczyniają się do zmiany odczynu skóry na zasadowy. Taka właściwość nie zapewnia jej ochrony i sprzyja rozwojowi bakterii. Żeby chronić skórę, należy stosować tonik do twarzy.

Jak działa tonik?


Zaletą toników do twarzy jest zdolność do przywracania skórze właściwego, naturalnego pH. Potrafią one zatem neutralizować niepożądane działanie niektórych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, które zmieniają odczyn skóry. Toniki przywracają skórze odczyn kwaśny, a zatem taki, który stanowi naturalną jej ochronę przed przenikaniem i rozwojem bakterii. Dodatkowo, tonik oczyszcza i odświeża skóra. Odpowiednio stosowany może także posłużyć do swoistego peelingu skóry, czyli jej odpowiedniego złuszczenia celem zapewnienia lepszych warunków do wchłaniania kremu.