Olejek z opuncji figowej i jego szerokie zastosowanie

2017-07-17

Olejki naturalne z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności z uwagi na fakt, iż są to kosmetyki naturalne, które charakteryzują się doskonałym działaniem oraz zbawiennym wpływem zarówno na zdrowie, jak i na kondycję skóry, cery i włosów.

Olej z opuncji figowej - wspaniały kosmetyk o bardzo szerokim zastosowaniu


Olejek powstaje z pestek opuncji figowej, która rośnie głównie w ciepłych krajach. Charakteryzuje się on doskonałym działaniem, świetnie wpływa na zmniejszanie się zmarszczek mimicznych, dlatego polecany jest w szczególności osobom starszym. Często nazywany jest również naturalnym botoksem. Olej z opuncji figowej jest antyalergiczny i w 100% naturalny, dlatego bez przeszkód może być stosowany również przez osoby o bardzo wrażliwej skórze.

Działanie olejku i jego właściwości


Olejek odznacza się wysoką zawartością fitosteroli, które biorą udział w procesach wewnątrzkomórkowych pobudzając tym samym regenerację naskórka oraz gojenie się urazów i mikro uszkodzeń. Ponadto fitosterole wzmacniają również barierę naskórkową hamując tym samym utratę wody ze skóry. Warto również podkreślić, że olej działa przeciwalergicznie i łagodząco, dzięki czemu poprawia również elastyczność i gęstość skóry. jest on również polecany osobom z przetłuszczającą się skórą, ponieważ idealnie normalizuje pracę gruczołów łojowych. Witamina E w postaci gamma-tokoferolu zapobiega przedwczesnemu niszczeniu i starzeniu się skóry oraz chroni przed działaniem wolnych rodników.