Zamiast kawy - guarana w proszku

2016-08-02

Współczesny tryb życia jest niezwykle szybki, dlatego też niemal każdy stosuje jakieś środki, które mają go pobudzić i poprawić jego koncentracje. Nie da się ukryć, że najpopularniejszą substancją jest kawa, czy czarna herbata. Obie są niestety niezwykle szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Dlatego warto znaleźć dla nich jakiś zdrowszy zamiennik. Jednym z najlepszych jest guarana mielona.

Guarana w proszku jest ciągle niedoceniana, mimo że badania ukazują, iż jest znacznie skuteczniejsza od kawy. Głównie z powodu, że wchłania się wolniej, przez co można cieszyć się dopływem energii nawet do sześciu godzin ( kawa – do 4 godzin). Przez co staje się niezbędna maturzystom czy studentów, gdyż pomaga w zapamiętywaniu większego materiału.

Zmielona guarana ma też inne właściwości. Może być pomocna podczas odchudzania, gdyż zmniejsza uczucie głodu i przyspiesza metabolizm. Dobrze, jeśli będzie łączona z zieloną herbatą, gdyż dzięki temu jej działanie spotęguje się.

Jednak należy pamiętać, że nawet guarany nie można przyjmować w nadmiarze. Dopuszczalna dawka to maksymalnie dwie łyżeczki guarany w proszku.

Warto być otwartym na działanie guarany, zamiast upierać się przy kawie. Kiedy dokona się zamiany, różnica będzie widoczna natychmiast.