Synocrom forte - preparat na ból stawów

2016-08-22

Ból stawów znają osoby cierpiące na zwyrodnienie stawów. Osoby aktywne także mogą doznać kontuzji w wyniku których uszkodzeniu ulegają stawy. Skuteczną poprawę przynoszą zastrzyki do miejscowe z kwasu hialuronowego.


Sprawne stawy


Dla osób uprawiających sport sprawne stawy to podstawa. Bez tego żaden sport nie będzie możliwy. Za prawidłową ruchliwość stawu odpowiada w głównej mierze płyn stawowy. Główny składnik płynu stawowego stanowi kwas hialuronowy. To dzięki niemu płyn stawowy jest lepko-sprężysty. Do prawidłowego ruchu stawu jest to warunek niezbędny. Dlatego też wstrzykiwanie bezpośrednio do stawu preparatu z tym kwasem, jak Synocrom Forte, poprawia ruchomość uszkodzonego stawu i ułatwia jego regenerację. Jest to skuteczny sposób leczenia uszkodzeń stawów w wyniku czynników mechanicznych, jak i spowodowanych zwyrodnieniowym zapaleniem stawów.


Działanie kwasu hialuronowego


Konieczność zastosowania Synocromu Forte musi stwierdzić lekarz specjalista. Preparat ten stosuje się w przypadku bólu lub ograniczonej ruchomości stawów maziówkowych. Zwiększona dawka kwasu hialuronowego pozostaje w stawie na dłużej. Zazwyczaj wiec wystarczają trzy zastrzyki do zwalczenia dolegliwości. Odstęp pomiędzy kolejnymi zastrzykami musi wynosić jeden tydzień. prawidłowo wykonany zastrzyk jest bezbolesny. Jeżeli podstawowa seria nie przyniesie pożądanych skutków możliwe jest zastosowanie leczenia ponownie.