Stosowanie leku Venoforton

2016-07-25

Wiele osób, które boryka się z różnego rodzaju dolegliwościami, szuka rozwiązań również wśród leków roślinnych. Przykładem takiego leku jest Venoforton, który stosują osoby skarżące się na problemy z przepływem krwi. Ponadto zmniejsza on krzepliwość krwi i podnosi odporność naczyń. Lek ten stosują również osoby, którym grozi powstawanie żylaków, zarówno ze względu na geny, jak i siedzący tryb życia.


Venoforton jest zarówno produktem leczniczym, jak i profilaktycznym. Lek ten można zakupić bez recepty, jednak warto skonsultować przyjmowanie go z lekarzem. Warto również pamiętać, że tak jak w przypadku innych leków, również tutaj występuje szereg przeciwwskazań. Nie powinny stosować go również kobiety karmiące, w ciąży lub podejrzewające, że są w ciąży. Ze względu na wysoką zawartość etanolu, produkt nie powinien być także stosowany u dzieci poniżej dwunastego roku życia.


Wśród możliwych działań niepożądanych może występować podrażnienie błony śluzowej żołądka oraz jelit. Zdarza się także, że osoby stosujące preparat narzekają na nudności. W przypadku wystąpienia tego typu objawów, należy skonsultować się z lekarzem, który będzie w stanie sprecyzować, co należy dalej robić.


Lek powinien być przyjmowany cztery razy dziennie, około 30 minut przed posiłkiem. W tym celu rozpuszcza się 3 mililitry preparatu w niewielkiej ilości wody lub soku owocowego. Lek powinien być przechowywany w temperaturze do 25 stopni Celsjusza, aczkolwiek dopuszczalne jest lekkie zmętnienie powstałe w czasie przechowywania.