Jak wybierać kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

2016-06-10

Obecnie w sklepach można znaleźć wiele produktów pielęgnacyjnych. Choć zazwyczaj są one pogrupowane w serie odpowiednie do każdego rodzaju cery, warto czasem również samodzielnie sprawdzać skład produktu i wybierać kosmetyki ze względu na rzeczywiste właściwości.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy to przede wszystkim:

- odpowiedni tonik

- płyn micelarny

- krem

Właściwości pielęgnacyjne mają obecnie również żele do oczyszczania skóry twarzy, choć według niektórych dermatologów to, czym oczyszcza się cerę ma mniejsze znaczenie od stosowanego kremu. Jednak warto pamiętać o tym, że wbrew opiniom wielu osób substancje aktywne zawarte w kremach pielęgnacyjnych są przygotowane w taki sposób, by wnikać w głębsze warstwy skóry. Dlatego konieczne jest jak najlepsze przygotowanie skóry do przyjęcia tych składników.

Wybór właściwego produktu

Krem odżywczy lub nawilżający to podstawa w przypadku każdego rodzaju cery. Wybierając konkretny kosmetyk należy mieć na uwadze, że wiele substancji może mieć właściwości uczulające. Dlatego kupując całkowicie nowy krem należy najpierw wykonać próbę alergiczną. Dotyczy to zarówno produktów naturalnych, jak i tych standardowych. W wielu przypadkach odpowiedni krem najlepiej wybrać po konsultacji z kosmetologiem lub dermatologiem.