Dlaczego warto zainwestować w zioła

2016-06-13

Nie da się ukryć - gdy tylko coś nas zaboli, pędzimy do apteki po leki przeciwbólowe. Znacznie rzadziej zastanawiamy się nad przyczyną naszego bólu, czy naturalnymi sposobami, które byłyby rozwiązaniem takiej sytuacji! A jest ich tak wiele, począwszy od zdrowej zbilansowanej diety, aktywności fizycznej, czy też ziół, które są polecane na wiele problemów zdrowotnych. Podpowiadamy, co pić, przy popularnych dolegliwościach.


Uczucie opuchnięcia

To bardzo często towarzyszy nam, gdy na zewnątrz temperatura przekracza 30 stopni. Czujemy jak nasze nogi stają się coraz cięższe, a stopy i dłonie coraz grubsze. Jak sobie z tym poradzić? W sposób naturalny i ziołowy jednocześnie. Wystarczy sięgnąć po zioła, które pozbawiają nasz organizm nadmiaru wody. W ten sposób szybko poczujemy się lepiej. Co polecamy? Na przykład napar z pokrzywy, do którego liście możemy sami zebrać (oczywiście w miejscach odległych od ruchu ulicznego).


Poprawa krążenia


Zioła na poprawę krążenia to także popularna kategoria ziół. Wśród nich znajdziemy czosnek, miłorząb, jemiołę, serdecznik, konwalię, czy naparstnica. W zależności od naszego problemu możemy sięgnąć po wybrane zioła na poprawę krążenia. Jeśli przyjmujemy dodatkowo leki, to warto skonsultować się z lekarzem, czy zioła nie zaburzają działania leków i odwrotnie. Dzięki temu nasza terapia będzie skuteczna, spójna i przede wszystkim bezpieczna.

Pamiętajmy, by sięgać po zioła. To sprawdzony środek na wiele dolegliwości.