Z jakich składników powstają kosmetyki organiczne?

2016-05-09

Choć na polskim rynku obecne są od lat, nasza wiedza na ich temat pozostaje dość skromna. A może warto poszerzyć swą wiedzę o kosmetykach organicznych - preparatach, które pozwalają nam skutecznie pielęgnować skórę i jej zdrowie.

Na czym polega fenomen tych kosmetyków?

Czym właściwie są kosmetyki organiczne? Wyjaśnienie jest proste. To kosmetyki, które powstają dzięki naturalnym składnikom. Unika się tu stosowania sztucznych dodatków, zbędnych barwników oraz środków zapachowych. Efekt? Kosmetyki takie są przyjazne i dla środowiska, i dla naszej skóry - nawet tej wyjątkowo wrażliwej.

Z jakimi składnikami można się najczęściej spotkać w takich kosmetykach?

W naturalnych środkach przeznaczonych do pielęgnacji skóry znaleźć można wiele substancji, które pomagają skórze zachować dobrą formę. Ważną rolę w takich kosmetykach zajmują wyciągi z roślin leczniczych i kosmetycznych, np. z aloesu, kaktusa, rumianku lub ogórka. Cenione są tu również takie zioła, jak skrzyp oraz pokrzywa. Glinki oraz algi morskie to kolejne składniki, które w naturalnej kosmetyce zajmują coraz ważniejsze miejsce. Cennymi dodatkami naturalnych kosmetyków są też: olejek arganowy, masło z avokado, nasiona grejpfruta oraz miód Manuka.