Przyrządy do ćwiczeń

2016-05-10

Dbanie o doskonałą sylwetkę i świetną kondycję można rozpocząć w zaciszu domowym. W osiąganiu tego celu pomogą nam odpowiednie przyrządy do ćwiczeń, dzięki którym treningi staną się urozmaicone oraz bardziej efektowne.


Od czego zacząć?

Na początek warto zainwestować w matę do ćwiczeń. Powinna być wykonana z lekkiego, odpornego na przetarcia materiału. Idealnie sprawdzi się w wykonywaniu ćwiczeń jogi czy fitnessu. Zapewni komfort dla kręgosłupa i łokci.


Świetnymi sprzymierzeńcami w procesie spalania tkanki tłuszczowej są hantelki, które można wykorzystywać podczas wielu ćwiczeń. Pozwalają wysmuklić ramiona równocześnie zwiększając nasz wysiłek fizyczny. Należy dostosować wagę ciężarków do własnych możliwości. Dużą popularnością cieszą się hantelki zapinane na rzepy.


Domowa siłownia.

Jeżeli dysponujemy wolną przestrzenią w naszym domu możemy zaopatrzyć się w rowerek stacjonarny. Jest to dobra alternatywa dla tradycyjnych rowerów, ponieważ pozwala pracować nad formą niezależnie od pory roku i warunków panujących na zewnątrz.


Domowa bieżnia jest przyrządem do ćwiczeń pozwalającym na zdobycie formy zarówno przed jak i w trakcie sezonu. Pomoże w podtrzymaniu aktywności naszych mięśni oraz spaleniu nadprogramowych kalorii.