W jakich dyscyplinach jest przydatny pulsometr?

2016-04-05

W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób zwraca uwagę na własną kondycję. Moda na zdrową i wyrzeźbioną sylwetkę sprawia, że ludzie rozpoczynają przygodę z uprawianiem wielu różnych dyscyplin.


Jak wspomóc własne treningi?


Dzięki zastosowaniu pulsometru, możliwa jest kontrola własnych osiągnięć. Uzyskuje się nie tylko dane o prędkości, czasie i odległości, ale również o pulsie podczas całego treningu. Jest do dodatkowa motywacja, gdyż pozwala na dowiedzenie się, że po kilku tygodniach treningu, np. biegnie się z niższym tętnem przy tej samej prędkości, niż na początku trenowania.


W jakich dyscyplinach przyda się pulsometr?


Właściwie, w każdej dyscyplinie można go wykorzystywać. Najczęściej używają go biegacze, ponieważ mogą zestawić przebyty dystans z pulsem podczas całego treningu. Również wykorzystywany jest w pływaniu, jednak należy wówczas wybrać model wodoodporny.


Pulsometr jest swojego rodzaju prywatnym trenerem. Nie dość, że pozwala na sprawdzenie postępów, to motywuje do dalszej pracy. Większość dostępnych na rynku modeli posiada możliwość zgrania danych z urządzenia i zestawienia wielu treningów ze sobą. Sportowe pulsometry zazwyczaj posiadają również funkcję informowania, gdy biegnie się we właściwym tempie oraz, gdy tętno jest zbyt wysokie.