Herbata z czerwonokrzewu

2017-04-14
Rooibos parzy się tak jak zwykłą herbatę. Można ją pić z dodatkiem miodu i cytryny. Herbata ta ma sama w sobie słodki smak, dlatego nie trzeba jej dosładzać. Napar z czerwonokrzewu jest bardzo zdrowy, może być spożywany przez małe dzieci i kobiety w ciąży. Bardzo często jest stosowany jako środek na kolkę u niemowląt. Herbata ta jest bogata w witaminy i minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Herbata ta ma właściwości przeciwzapalne co wpływa na obniżenie ciśnienia krwi. Osoby zmagające się z wysokim cholesterolem powinny spróbować herbaty rooibos, ponieważ w naturalny sposób pomaga ona go obniżyć i wpływa na wzrost tego dobrego. Warto wiedzieć, że picie herbaty rooibos zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru mózgu. Napar tej herbaty jest też często wykorzystywany w leczeniu alergii oraz jej objawów takich jak: egzemy, katar sienny oraz zapaleniu oskrzeli spowodowanego alergią.

Herbata rooibos powstaje z liści czerwonokrzewu, które są poddawane fermentacji, a następnie suszone. Czerwonokrzew jest uprawiany w Afryce Południowej. Łodyga tej rośliny jest ciemnoczerwona, a liście są w kształcie igieł. Napar z tej rośliny jest koloru czerwonego, a smak bardzo delikatny. Warto zatem pić tą herbatę ze względu na walory zdrowotne jak i  te smakowe.