Biustonosz sportowy - jaki kupić?

2017-03-21

Odpowiedni strój do ćwiczeń zapewnia wygodę w czasie uprawiania sportu. Warto także zainwestować w specjalną bieliznę, która pozwoli na zachowanie wysokiego komfortu nawet w czasie intensywnej aktywności.

Rodzaje staników sportowych
Biustonosz sportowy może spełniać kilka różnych funkcji i w zależności od budowy należy do jednego z trzech rodzajów.
- staniki przeznaczone dla kobiet, które noszą miseczkę A i B, przyciskają piersi do klatki piersiowej i minimalizują ich ruchy w czasie wykonywania ćwiczeń.
- biustonosze dla pań o większym biuście lub uprawiające bardziej intensywną aktywność fizyczną. Przyciskają każdą pierś z osobna, dlatego są bardziej stabilne,
- o największej stabilności, z regulowaną taśmą, przeznaczone dla kobiet z dużym biustem, które chcą uprawiać intensywne ćwiczenia, na przykład biegać.

Jak wybierać?
Przy zakupie wygodnego biustonosza sportowego trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów. Pas takiego stanika powinien być ciaśniejszy niż w przypadku zwykłych biustonoszy, ale nie może utrudniać oddychania, nie powinien także podjeżdżać do góry w czasie ćwiczeń. Miseczka musi wygodnie mieścić całą pierś, która nie powinna wystawać. Ramiączka muszą podtrzymywać piersi na odpowiednim poziomie, nie mogą jednak za bardzo uciskać ramion.

Duże znaczenie mają także miękkie szwy. W czasie intensywnej aktywności, kiedy skóra się poci, bardzo łatwo może dojść do różnego rodzaju otarć i podrażnień. Odpowiedni materiał oraz minimalna ilość szwów będą zapobiegać takim drobnym, bolesnym urazom.