Rower o każdej porze roku

2017-02-16

Rower to sport, który można uprawiać niezależnie od wieku czy płci, a także o każdej porze roku. Nie warto rezygnować z niego jesienią, kiedy pojawią się pierwsze mrozy. Rozwiązaniem tego problemu jest odzież rowerowa, która zapewnia wysoki komfort jazdy w każdych warunkach. Zainwestowanie w odpowiedni strój to spory wydatek, warto więc pokusić się o złapanie kilku rzeczy w trakcie zimowych wyprzedaży i zaoszczędzenie kilka złotych.

Jak ubrać się na rower?
Rower zimą to nie lada wyzwanie - pogoda zmienia się każdego dnia. Polska zima to temperatury wahające się od -10 do +10 stopni Celsjusza, deszcz, śnieg oraz porywisty wiatr. Nie powinno to jednak zniechęcać, a rozwiązaniem jest ubiór na popularną "cebulkę". Warto nałożyć na siebie kilka cieńszych warstw odzieży termoaktywnej, która pozwala na odprowadzanie potu od ciała przy jednoczesnym utrzymywaniu ciepła. Po pierwszych minutach jazdy ciało zaczyna się rozgrzewać, warto wtedy ściągnąć jedną z koszulek, włożyć do plecaka i ruszyć w dalszą trasę.

Kask niezbędnym elementem
Kask to również niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty. Odzież rowerowa z Rowerowy.biz często łączona jest jedynie z koszulkami, spodniami, skarpetami - zapominamy przy tym o ochronie naszej głowy. Kask to element niezbędny, zapewniający bezpieczeństwo najważniejszego organu. Nie warto odkładać jego zakupu na później, a pieniądze wydane na dobry model zwrócą się przy pierwszym wypadku.