Zdrowe i piękne włosy po farbowaniu

2017-01-14

Nie bez powodu zdrowie i urodą idą zwykle w parze jeśli chodzi o wszelkie kategoryzacje. Nie jest to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy, ale szczera prawda, gdyż oba te czynniki zwykle idą ze sobą w mocno związanej parze. Dlatego, dbając o swój wygląd trzeba  pamiętać także o tym, co jest dobre dla zdrowia. Dotyczy to oczywiście też pielęgnacji naszych włosów.

Pięknie i zdrowo

Farbowanie włosów jest rzecz jasna bardzo popularne. Odpowiednio dobrana farba może zdziałać cuda i jest świetnym sposobem na odświeżenie naszego wizerunku, nie mówiąc o maskowaniu ewentualnej siwizny. Jednocześnie farbowanie, wbrew starym przekonaniom, nie musi być wcale specjalnie szkodliwe dla włosów. Jeśli stosujemy odpowiednie specyfiki i robimy to zgodnie z przeznaczeniem, nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów ze spadkiem żywotności naszych włosów. Świetnym rozwiązaniem w tej sytuacji są naturalne farby do włosów.

Naturalnie i zdrowo

Co jest w nich takiego wyjątkowego? Przede wszystkim, jak wszystkie kosmetyki pochodzenia naturalnego, naturalna farba do włosów  nie zawiera w sobie żadnych szkodliwych substancji chemicznych, które wprawdzie pozwalały osiągnąć zamierzony efekt, ale i siały spustoszenie na naszej głowie. O jakich substancjach tu mowa? Przede wszystkim o:

  • amoniaku;
  • parabenach;
  • rezorcynie;
  • metalach ciężkich;
  • SLESach;

Zamiast tego stosuje się wyłącznie składniki naturalne.