Dobry sposób na dezynfekcję skaleczeń

2016-02-20

Często, pomimo największej nawet ostrożności nie jesteśmy w stanie uniknąć drobnych zadrapań, skaleczeń i ran. To najzupełniej normalne, że takie wypadki się zdarzają. Warto więc wiedzieć w jaki sposób się na nie przygotować by szybko, łatwo i bezpiecznie opatrzyć ranę.


Jedną z rzeczy, o których powinniśmy pamiętać w takim przypadku jest z całą pewnością dezynfekcja rany. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ pomaga nam ochronić się przed wnikaniem bakterii i wirusów w głąb naszego ciała. W każdej domowej apteczce powinien więc znajdować odpowiedni preparaty, który pomoże nam skutecznie oczyścić ranę. Bardzo wiele osób wybiera wodę utlenioną. Nie ma w tym nic dziwnego. Doskonale spełnia ona swoją funkcję. Niestety, ma jedną wadę - nie utrzymuje się na skaleczeniu i spływa, co sprawia, że czasem dezynfekcja może być nie do końca skuteczna. Właśnie dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem jest Peroxygel. To woda utleniona w żelu, która doskonale utrzymuje się na skórze a tym samym prawidłowo odkaża skórę wokół rany. Co więcej stosowanie Peroxygelu jest bardzo wygodnie zarówno w domu, jak i w podróży. Nic więc dziwnego, że jest to preparat chętnie polecany przez specjalistów i farmaceutów.


Jeśli więc poszukujemy odpowiedniego wyposażenia dla naszej domowej apteczki i chcemy, by w razie skaleczeń wszystko, czego potrzebujemy, było pod ręką, warto zaopatrzyć się w ten preparat. Przekonało się o tym już wiele osób.