Notice (8): getimagesize(): Read error! [APP/View/Helper/ResizerHelper.php, line 165]

Mata do fitness - jak wybrać?

2016-01-25

Fitness to bardzo popularne ćwiczenia, które pozwalają na poprawienie kondycji, spalenie zbędnych kilogramów, a także wyrzeźbienie ciała. Coraz więcej osób decyduje się na uprawianie takiej aktywności w domu. Warto pamiętać, że zainwestowanie w dobrą matę znacznie ułatwi nasz wysiłek. 

W co zainwestować?

Mata do ćwiczeń może charakteryzować się różną grubością. Jest to jeden z tych elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Wybór maty o konkretnej grubości będzie uzależniony przede wszystkim od intensywności wykonywanych ćwiczeń. Przy bardziej dynamicznym treningu lepiej zrezygnować z cienkiej maty, ponieważ nie zapewni ona odpowiedniej amortyzacji, a co za tym idzie również zmniejszy ryzyko różnych kontuzji. 

Przy zakupie maty do ćwiczeń warto także zwrócić uwagę na to, czy wybrane rozwiązanie będzie praktyczne. Na przykład najlepiej zainwestować w elastyczną matę, którą można łatwo zrolować. Dzięki temu jej transport, a także przechowywanie stanie się dużo łatwiejsze. Kolejny istotny czynnik to również łatwość czyszczenia. W ten sposób uda się zaoszczędzić trochę czasu, który można przeznaczyć na trening. 

Należy liczyć się z tym, że mata będzie się dosyć szybko i łatwo brudzić.